İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Araçlarımızda yaşanabilecek donanımsal ve mekanik problemler birçok soruna neden olabilir. Ama sorunlar öyle birden ortaya çıkmazlar. Öncelikle ufak aksaklıklarla baş gösterirler. Bu ufak aksaklıkların en başında gelen belirtileri genellikle çekişteki düşmeler oluşturur. Motorun yapısı ve aktarma organlarında oluşmuş her hangi bir arıza otomatikman çekiş sorunları yaşamanıza neden olur. Ama aracınızda böyle sorunlar yok ve siz hala çekişle ilgili problemler yaşadığınızı düşünüyorsanız, o zaman aracınıza dair beklentileriniz değişmiştir. Artık elinizdeki tek alternatif: aracınızı beklentilerinize taşıyacak uygulamalar yaptırmaktan ötesi değildir. Chip tuning araç yazılımı işte tam bu anda aracınıza performans artışı ve yakıt tasarrufu vaat ederek hayatınıza dâhil olur. Chip tuning araç yazılımları aracınıza uygulanır uygulanmaz vadettiği performans artışı ve yakıt tasarrufunu hizmetinize sunarak aracınızı beklentilerinizin üzerine taşır.

Tüm mühendislik tasarımlarında olduğu gibi otomobillerimizde bazı yasal düzenlemelerden nasibini alırlar. Toplum düzeni ve bireyin menfaatlerini gözetmek zorunda olan yasalar. Kişilerin konfor, zevk ve bireysel beğenilerine değil toplumun geneline ve devamlılığına hizmet etmek zorundadır. İşte bu mantıkla hazırlanan yasalar, otomobil üreticilerine uygulamaları gereken bazı mühendislik müdahalelerini zorunlu kılmıştır. Hız sınırlamaları, motor içi parçalarda performans sınırlayıcı kilitler ve tasarımsal sınırlamalar. Bu sebeplerden ötürü asla aracınız olması gereken performansı beklediğiniz sürüş kalitesini yansıtamayacaktır. Beklediğiniz sürüş kalitesi sadece bu sınırlamalara neden olan engelleri ortadan kaldırmanızla mümkün hale gelebilir.

Model yılı düşük araçlar da ise kullanılan teknolojinin yeterli olmamasın dan dan ötürü birçok sorun yaşarsınız. Model yılı düşük araçlara uyarlanacak birkaç modüler parça ile yazılımsal geliştirmeler yapabilir. Teknolojisi yetersiz olan araçlarınızı da performansı yüksek araçlara dönüştürebilirsiniz. Ama kesinlik dikkat edilmesi gereken en önemli husus, aracınızın performansını artırmak için yaptırdığınız geliştirimlerin, sizin hayatınızı tehlikeye atmayacak ve aracınızın sağlıklı çalışmasına mani olmayacak şekilde uygulanmasını sağlamak olmalıdır. Bu nedenle uygulayıcı firma yâda şahıs önceliğiniz olmalıdır. Vitalen Garage sektör içinde gerçekten başarılı işler yapmış, yıllar içinde bu konu hakkında kendisini geliştirip hizmet kalitesini gerçekten artırmıştır.

“Yokuş Kalkışlarındaki Çekiş Düşüklüğüne Chip Tuning Etkisi” üzerine 4 düşünce

      1. 2005 Astra hatchback 1.6 twinport lpg’li araç aldım, easytronic vites var. Yokuşta kalkmak için gobegim çatliyor. Bunun çözümü nedir kaç liraya çözeriz? Ayrıca, İzmir’de yaşıyorum.

        1. Dilediğiniz zaman 0312 378 06 47 / 0542 325 25 03 ile bize ulaşarak tüm alternatifler için görüşebilir, teknik uzmanımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir