İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Günümüz ekonomik koşullarında, birçok ferdin hala asgari ücretle çalıştığını düşünecek olursak. Kıt kanaat geçinen insanların üç beş kuruşu bir araya getirerek aldıkları otomobillerin vergi, yol geçiş ücretleri, periyodik bakım, sigorta, kasko, yağ ve temizlik masrafları göz önüne alındığında birde yakıt masrafları söz konusu olunca otomobiller ihtiyaçtan ziyade külfete dönüşmeye başlamıştır. İnsanlar içinde bulunduğumuz sistemin sağladığı teknolojik koşullardan faydalanarak bu masrafları minimuma indirme çabası içine girmektedirler. Bu çabaların bir gereksinimi olarak ortaya çıkan çözümlerden biride Chip Tuning araç geliştirmeleridir. Yakıt tasarrufu sağlamak için yapılan bu işlemler yakıt tasarrufu ile berber performans artışı da sağlamaktadır. Chip Tuning sağladığı bu koşullarla kullanıcı dostu olan çözümler üretmiştir.

Yakıt tasarrufundan söz edebilmek için öncelikle yakıt sarfiyatını artıran nedenler doğru tespit edilmelidir. Araçta herhangi bir arıza yok ve referans aralıkları dışında yakıt tüketiyorsa bu aldığınız aracın yakıt tüketimine dair doğru bir bilgiye sahip olmadığınızı gösterir. Referans dışı yakıt tüketimi ise araçta bire arızana sinyallerini verir. Bir üçüncü durum ise yüksek performanslı bir araca sahip olup bu yüksek performansı var edebilmek için tüketilen yakıtı düşürme çabasıdır. Böylesi durumlarda ya yakıt alternatifinizi değiştirmek zorundasınızdır ya da yakıt sarfiyatını düşürmeye yardımcı olacak mekanik eklentiler ya da yazılımsal eklentiler yaptırmalısınızdır. Her iki seçeneği aynı anda kullanma inisiyatifiniz de olabilir. Bu müdahaleler tasarımı ile bütçeniz ve arabanızın yapısı ile doğru orantılı artırılabilir.

Bilmeniz gereken en önemli husus. Yakıt tasarrufu yapmak için başvurduğunuz bir metot, aracınıza ve sizin araç içindeki güvenliğinize zarar vermemelidir. Bireysel imkânlarınızla uzmanlık sahibi olmadığınız bir konu hakkında çözüm üretme çabanız size fayda değil zarar verir. Göreceğiniz bu zararlar bazen maddi bazen de hiç olmamasını dileyeceğiniz can kayıpları ile sonuçlanabilir. Böylesi durumlara düşmemek için bu gibi uyarlamaları tek başınıza yapmaktan kaçınmalı, inandığınız ya da güvendiğiniz bir uzamandan destek ahlamalısınızdır. Vitaslen Garage sektör içinde birçok kullanıcının güvenini kazanmış projeleri ile üst düzey memnuniyet yaratmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir