İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Tork artışı ve performans artışı kavramları sektöre, kullanıcılara yakıt tasarrufu sağlamak için giren Chip Tuning geliştirmelerinin araç performanslarını da geliştireceği düşüncesinin hâkim olması ile hayatımıza dâhil olmuştur. Chip Tuning geliştirmeleri popülerliğini yakıt tasarrufu sağladığından ötürü artırmış, sağladığı tork artışı ile de bu popülerliği iyice pekiştirmiştir. Birçok kullanıcı Chip Tuning uygulayıcıları ile çalışmış. Kimi elde ettiği sonuçlardan memnun aracının keyfini çıkartmış kimi de yanlış uygulayıcıların başarısız girişimlerinden ötürü sektörün bir kandırmacadan ibaret olduğunu düşünüp sektöre olan inancını yitirmiştir. Artık insanların daha çok bilgi sahibi olduğu bu sektör, müşterilerin bilinçlenmesinin ardından birçok uygulayıcıyı ayıklayıp sektörün dışına itmiştir.

Sağladığı yakıt tasarrufunun ardından Chip Tuning başka bir vazifeye yönelmiş, araçların performanslarını artırmayı kendisine amaç edinmiştir. Söz konusu araç performansı olunca söz edilmesi gereken en önemli kavram tork dur. Tork bir aracın anlık ivmelenmelerinin, hızı korumasının, ve agresif gaz tepkilerinin başlıca var edicisidir. Tork artırılmadığı süre içinde performans artışından söz edilemez. Tork yükselişi ile beraber düşük devrilerde bile sanki yüksek devrilerde araç kullanıyormuşsunuz gibi bir ivmelenmeye sahip olursunuz. Anlık hızlanmalardaki agresiflik ve hızın koruna bilirliği sürüş keyfini üst seviyelere taşıyacaktır. İleri teknoloji ile üretilmiş uçuk rakamlara satılan bir otomobil almadıysanız, böylesi torklara ancak Chip Tuning geliştirmeleri yaptırarak kavuşabilirsiniz. Yaptırdığınız geliştirmeler aracınızın performansını ikiye katlayacaktır.

Birçok uygulayıcının haberdar bile olmadığı, müdahaleleri içeren bu geliştirmeler. İleri seviyede bilgi ve tecrübe sahibi firmalar ya da uzmanlar olmadıkça uygulanması tehlikeli ve zor geliştirmelerdir. Bu nedenle bu uygulamaları yaptıracağınız firma ya da şahısları çok ama çok dikkatli seçmelisinizdir. Yapacağınız herhangi hatalı bir seçim sadece aracınızın çalışa bilirliğini değil hayatınızı da tehlikeye atabilir. Böylesi durumlarla karşılaşmamak için geniş çaplı bir araştırma yaptıktan sonra uygulayıcıyı seçmeniz hem sağlığınız hem de aracınız için daha faydalı olacaktır. Vitalen Garage kısa süreli bir araştırma yapmanızın ardından hem güveninizi hem de inanıcınızı kazanacak kadar başarılı, tecrübe sahibi ve uzman bir firmadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir