İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Chiptuning ve Chipbox nedir ?

Chiptuning ; aracınızın motor yönetim mekanizmasına müdahale ederek,aracınızın optimum güç üretimi ve minimum yakıt tüketiminde çalışmasını sağlayan bir uygulamadır.

Chipbox ise bu işlemi araç beynine müdahale etmeden ikinci bir beyin gibi düşünebileceğiniz bir box ile orjinal beyinden gelen sinyalleri kullanarak motora veren faturalı, garantili güvenli uygulama yöntemidir.

*Chiptuning ile aracınız güçlenir ve daha az yakıt harcar.

*Chipbox motora güç verir. Faturalı ve garantilidir.

Neden Chipbox kullanmalıyız?

Chipbox kullanmamızın sebebi, aracınızda mevcut olan ve üretici firma tarafından sınırlandırılan motor gücü ve torkunu yükselterek aracın daha performanslı bir hale getirmektir. Chipbox yakıt tüketiminde verimliliği arttırır.

*Motor gücünü arttırır.

*Aracın torkunu yükseltir.

*Performansı arttırır.

*Yakıt tüketimini azaltır.

Her araca Chipbox uygulaması yapılabilir mi?

Peki her araca Chipbox uygulaması yapılabilir mi? Yeni nesil, elektronik turboya sahip dizel ve benzinli her araca chipbox  uygulaması yapılabilir.

Yeni nesil dizel ve benzinli her araca uygulanır.

Chipbox  uygulaması ne işe yarar?

Chipbox uygulaması, aracınızda orjinal beyin yazılımını değiştirmeden ve mekanik bir işlem yapmadan, mevcut olan motor gücünü arttırır. yakıt sisteminin tamamına müdahale eder ve hem aracınızın gücünü arttırır, hem de yakıt tasarrufu sağlar.

*Aracınızın gücünü arttırır.

*Yakıt tasarrufu sağlar.

Chipbox  uygulaması aracınıza ne katkı sağlar?

Chipbox, bir yakıt tasarrufu cihazı olmamakla beraber, aracınız beygir ve tork gücü optimum sınırlarda artırdığı , ama kasa ağırlığı değişmediği için çok daha az miktarda gaza basarak kalkış yapar ve hızlanır. Daha önce gaza bastığınız kadar basmanıza gerek kalmaz, aracınız yokuşlarda bayılmaz. Eğer daha önceki sürüş tepkileri ve alışkanlıklarınızı değiştirmezseniz  aracınızda %10 ile %15 arasında yakıtta  tasarruf sağlarsınız. Performansın ve sürüş keyfinin yanı sıra tasarruf sağlayan bu cihazı kullandığınızda sizde aradaki farkı rahatlıkla görebilirsiniz.

*Daha az gaza basarak hızlanır.

*Aracınız yokuşlarda bayılmaz.

*%10 – 15 yakıt tasarrufu sağlar.

Chipbox montajı nasıl yapılır?

Bir çok marka araçta, araç sahibi kendi montajını yapabilir. Ancak bazı marka araçlarda servisten destek almak gerekir. Ancak chiptuning montajını aracınızın yetkili teknik servisinde yaptırmak zorunda değilsiniz. Sizlere ürünle birlikte gönderilecek olan montaj kitapcığı ile aracınızın motor tuningini kendi garajınızda kolayca yapabilirsiniz.

*Kendi montajınızı yapabilirsiniz.

*Bazı araçlara da Servisten destek alınabilir..

*Yetkili teknik servise ihtiyacınız yok.

Chipbox uygulanırken aracınıza zarar verir mi?

Chipbox uygulanırken hiçbir kesim veya kaynak işlemi yapılmaz. Orjinal kablolar kullanılır ve orjinal soketler ile sök-tak işlemi yapılır. Aracınıza dışarıdan bir güç yüklenmez, hazırdaki güç kullanılır.Araçların beyinlerindeki original yazılım değiştirilmediği için aracınızın sınırları zorlanmaz güvenlik parametreleri içerisinde tuining yapılır. Aracın güvenlik sistemleri de devre dışı bırakılmadığından  bir zarar veremez. Tüv ve CE standartlarındaki güçlerin dışına çıkılmaz.

*Aracınıza dışarıdan güç yüklenmez, mevcut motor gücünüz ortaya çıkartılır.

*Aracınıza zarar vermez.

*TÜV ve CE standartlarındaki güçlerin dışına çıkılmaz.

Chipbox uygulandıktan hemen sonra arcınızın gücü artar mı?

Chipbox uygulamasının hemen ardından aracınızın gücünün arttığı hissedersiniz. Ancak maksimum güç çeyrek depo yakıt harcandıktan sonra hissedilir. Aracınızı dyno metre üzerinde güç testine soktuğunuzda da gücün ne kadar arttığını görebilirsiniz.

*Güç artışı hemen hissedilir.

* Artış değerleri dynometre ile tesbit edilebilir.

Chipbox devre dışı bırakılabilir mi?

Eğer aracınızın performansından memnun kalmazsanız, chiptuning’in ayarları yenilenerek gücü daha fazla hissetmeniz sağlanabilir. Ayrıca cihazı çıkarıp kablo uç soketini takarak 50 km yol yaptığınızda cihazın araca verdiği gücü resetleyebilir, aracı fabrika ayarlarına döndürebilirsiniz. Bu sayede uygulama yapılmadan önceki haline dönen aracınızla, chiptuning kullanımı sırasındaki performans farkını görebilirsiniz.

*İstediğinizde Chipbox’ı devre dışı bırakabilirsiniz.

Aracınızın gücü ne kadar artacak?

Peki aracınızın gücü ne kadar artacak? Aracınızın motorunun durumuna göre güç artışı değişecektir. Bazı araçlarda artış miktarı % 35-40 lara yaklaşmakla birlikte, öngörülen performans artışı yaklaşık %30 civarındadır. Ayrıca bilgisayar ile motor gücü ölçen merkezlerde aracınızı dyno metreye çıkararak performansının ne kadar arttığını ölçtürebilirsiniz.

*Güç artışı %30 – 40 aralığındadır.

Cihazın arkasındaki ayar düğmeleri ne işe yarar?

Cihazın arkasındaki ayar düğmeleri aracınızın ihtiyacına göre güç arttırmayı sağlar. Almanya’nın bize verdiği optimum değerlerle aracınızı ayarlayarak size teslim eriz. Kendiniz bir değişiklik yapmak isterseniz montaj kitapçığını okumalı yada teknik departmanımız ile görüşmelisiniz. Yanlış yapılan ayar değişiklikleri aracınızın arıza ikaz ışığının yanmasına neden olabilir.

*İhtiyaca uygun olarak güç arttırmayı sağlar.

*Montaj kitapçığını okuyarak değişiklik yapabilirsiniz.

*Yanlış yapılan ayarlar “arıza ikaz ışığı” nın yanmasına neden olur.

Aracınızı değiştirdiğinizde Chipbox’ı yeni aracınıza takabilir misiniz?

Eski aracınızdan sökülen cihazınızı yeni aracınızda da kullanabilirsiniz.  Ancak chipbox, dizel bir araç için ise yine dizel bir araca, benzinli bir araç için ise yine benzinli bir araca aktarılabilir ve cihazınızın yeni aracınızın motor bilgilerine  göre güncellenmesi gerekir. Bu işlem ücretsiz gerçekleştirilir. Sadece yeni aracınızın bağlantı kabloları farklı ise kablo satın almanız gerekir.

* Araç değişikliğinde yeni araca takılabilir.

* Chipbox, dizel bir araçta kullanıldıysa yine dizel bir araca, benzinli bir araçta kullanıldıysa benzinli bir araca aktarılabilir.

Aracınız garanti kapsamından çıkar mı?

Aracınızın orjinal beyin yazılımı değiştirilmediğinden ve mekanik sisteme bir müdehale yapılmadığından garanti kapsamından çıkmaz.

*Aracınız garanti kapsamından çıkmaz.

Chipbox uygulamasını araç üreten firmalar neden yapmıyor?

Chipbox uygulamasını araç üreten firmalar neden yapmıyor söyliyeyim, Otomobil üreticileri hiçbir farklılığı olmayan aynı motora sahip araçları farklı kapasitelerde üretir ve bunları farklı fiyatlar ile piyasaya sürer. Yani aslın da araç beynine yaptıkları farklı yazılımlarla bu işlemi yapmaktadırlar.. Satış stratejileri nedeniyle otomobil üreticileri chiptuning uygulamasını sonradan uygulamaya ihtiyaç duymazlar.

*Otomobil üreticileri chiptuning uygulamasına ihtiyaç duymazlar.

Aracınız bozulursa garanti verilir mi?

Yıllardır yapmış olduğumuz faturalı uygulamaların neticesi olarak yaşanılan memnuniyet ve sorunsuzluğun sonucunda sadece kendi sattığımız cihazlara garanti veriyoruz. Aracınızda doğabilecek diğer arızaların, chipbox uygulamasından kaynaklanma imkanı yoktur.

*Kendi sattığımız cihazlara garanti veriyoruz.

Pedal commander gaz tepkime cihazı ne işe yarar?

Elektronik gaz pedalı olan araçlardaki kalkış ve hızlanma hantallığını ortadan kaldıran bir cihazdır.Elektronik gaz pedalına sahip araçlarda gaza basıldığında önce beyine sinyal gider ve beyin kelebeği açar. Bu süre performansı düşürdüğü için rahatsız edicidir.Pedal commander bu süreyi kısalttığı için daha seri ve atak bir sürüş sağlar. Gaz pedalına daha hızlı cevap veren bir aracın kalkış,sollama ve rampalardaki performans kaybı tamamen  ortadan kalkacaktır.

* Kalkış,hızlanma, sollama ve rampalardaki performans kaybı ortadan kalkar.

Pedal Commander  hangi araçlara uygulanabilir?

Pedal commander cihazı, elektronik gaz pedalına sahip tüm araçlara uygulanabilir.

 

 

Pedal commander aracınıza zarar verir mi ?

Pedal commander, aracınızın gazpedalı üzerindeki soket çıkartılıp baypass bir cihaz olarak uygulanır; yani aracın beyni ve motoru ile ilgili bir uygulama olmadığı için hiçbir zarar vermez. Almanya da üretilir ve TÜV standart belgelidir.

*Aracınıza zarar vermez.

*TÜV standart belgelidir.

Araç üreten firmalar pedal commander’ı neden uygulamıyor?

Araç üreticileri için önemli olan yaşlı, bayan ve yeni ehliyet almış olan sürücülerin sürüş tepkileri ve güvenlikleridir. Bu nedenle yazılımla bilinçli koydukları bu gecikmelerin verdiği rahatsızlıkları çokta dikkate almazlar ve değiştirmezler. Ancak birçok sürücü araçtaki bu hantallığı görmek istemez.

* Araç üreticileri tecrübesiz ve yetersiz sürücüyü daha çok dikkate alır.

Pedal commander aracınızın motor gücünü ve yakıt tüketimini nasıl etkiler?

Pedal commander aracın motor beygir ve torkunu artırmaz. Ancak araca motor beygir ve tork artışı sağlansa bile elde edilemeyecek bir serilik ve ataklık verir. Üstelik bu performansı aracın yakıt tüketimini artırmadan veya eksiltmeden gaz potansio metresindeki zamanlama üzerinden motor kelebeğinin açılma süresini kısaltarak gerçekleştirir.

*Aracınız daha seri ve atak olur.

*Yakıt tüketimini arttırmaz yada azaltmaz.

Pedal Commander her araç için standart olarak mı hazırlanmıştır?

Pedal commander universal bir cihaz değildir. Yani her aracın orjinal soketi kullanılarak ve paypass olarak adapte edilirken aracın motor gücüne bağlı gaz değerleri göz önüne alınarak araca özgün hazırlanır.

* Pedal commander, her araç için özgün olarak hazırlanır.

Pedal Commander kullanımı zor mudur?

Peki, Pedal commander kullanımı zor mudur? Hayır, son derece basittir. 3 ana program ve 18 alt programdan oluşur. Ana programlar spor-spor plus ve eko mod olarak sıralanır. Seçilen ana program + ve – tuşlarını kullanarak daha tepkili veya yumuşak hale getirilebilir. Tercih edilen mod sürücü değiştirmediği sürece değişmez.

*Kullanımı son derece basittir.

* 3 ana ve 18 alt program mevcuttur.

*+ ve – tuşlarını kullanarak daha tepkili veya yumuşak hale getirilebilir

Pedal Commander uygulama ve test süresi ne kadardır?

Pedal Commanderın uygulama ve test süresi her araç için en fazla 15 dk.dır. Bu süre sonunda Pedal Commander kullanıma hazırdır.

*15 dk da Pedal Commander kullanıma hazırdır.

Biz Vitalen Garage ekibi olarak, sektörün en deneyimli firmaları ile iş birliği yaparak, her geçen gün biraz daha büyüyoruz. Otomotiv sektöründe %100 müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiş profesyonel ekip arkadaşlarım ve ben sizler için buradayız…

 Vitalen Garage, biz bu işte ustayız…

 – Chiptunıng 06, 5 yıl garantilidir.
– Chipwerke 2  yıl garantilidir
– Pedal Commander 2 yıl garantilidir
– Teknik  departman randevu telefonu: 0312 378 06 47
– Web sitesi adresi: www.vitalengarage.com
– Her türlü sorunuz için telefon veya e-mail adresi: info@vitalengarage.com