İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Otomatik şanzımanlı araçlar kullanımı kolay ve rahat bir sürüş sağlamasıyla beraber bazı performans düşüklüğü sorunlarıyla kullanıcısı biraz rahatsız etmektedir. Otomatik şanzıman elektronik bir devre ya da mekanik sınırlandırılmış parçalar ile kontrol edildiği için devir aralığına parça ya da elektronik devre karar verir. Vites değişikliğini de bu referans aralıklarında yapar. Manuel şanzıman da vites devir aralıklarına sürücü karar verir. Buda performansı yüksek bir sürüş keyfi sağlar. Otomatik şanzıman aynı zaman da aracın fazla yakıt tükenmesine neden olur. Fakat Chip Tuning uygulamaları ile hem bu iki şanzıman arası farklılıkları ortadan kaldırır hem de yakıt tasarrufu sağlarsınız. Yeni nesil araçlarda Chip Tuning genellikle yakıt tasarrufu için tercih edilir.

Referans devir aralıkları ile programlanmış ve uyarlanmış parçalar otomatik şanzımanlı araçlarda çoğu zaman istenilen anda istenilen gücü üretmeye yönelik sorunlar yaşar. Yüksek devirlerde hızlanma ve hızı koruma daha kolay ve tutarlı olacağı için sürücü referanslı vites değişimi doğru devirde aracın performansını yükseltir. Ve bu performans aracı daha atak daha seri yapar. Otomatik şanzıman bu yüzden otomobil tutkunları tarafından çok fazla tercih edilmez. Neden olduğu performans düşüklüğü ileri seviyede kullanıcılara sıkıntı verir. Chip Tuning uygulamaları otomatik şanzımanla arası kötü olan ileri seviye sürücülerle otomatik şanzımanlı araçları bir araya getirir.

Uygulanacak Chip Tuning yazılımları ve parça uyarlamaları ile araç devrine dair referans kodlamaları değiştirilerek vites değiştirme sıklığı ve iki vites arası değişim döngüsü yeniden programlanabilir. Böylelikle araç sanki manuel kontrol ediliyormuş gibi tepkiler verir. Manuel kullanım düzeyinde bir vites değiştirme aralığına geçen otomatik şanzıman kaybettiği performansı geri kazanır. Sektör içinde Vitalen Garage bu tarz uygulamaları müşterilerine yıllardır sağlıklı ve güvenilir bir şekilde sunmaktadır. Sahip olduğu deneyim ve kendini sürekli geliştiren kimliğiyle Vitalen Garage müşterilerinin ve ileri seviye otomobil kullanıcıların en büyük yardımcısıdır. Chip Tuning teknolojilerine ve geliştirmelerine dair merak ettiklerinizi ve yapmak istediğinizi uyarlamaları detaylı bir şekilde öğrenmek için Vitalen Garage danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir