İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00
hiz

Söz konusu makinalar olduğunda üretilen iş ve verim artırıldığında doğru orantılı olarak makinanın tükettiği enerjide artar. Söz konusu tüketilen enerji olduğunda gerekli olan enerji miktarı arttıkça tüketilen yakıt ya da enerji kaynağı da artar. Tüm sektörlerde üreticiler düşük sarfiyatla yüksek verim ve iş elde edebilmek için geniş çaplı Ar-Ge laboratuvarları kurmuş birçok metotla bu sarfiyatı düşürmeye çalışmışlardır. Otomotiv sektörü bu enerji üretimindeki enerji üreten kaynağın sarfiyatına en çok odaklanmış sektördür. Chip Tuning uygulamaları da yüksek performans sağlarken yakıt tasarrufu yapmanıza olanak veren çözümler üretmeye çalışır. Ve birçok uygulaması ile Chip Tuning sektörü birçok başarılı projede yüksek performans ve yakıt tasarrufunu bir araya getirmeyi başarmıştır.

Üretim bandından çıkmadan önce montajı tamamlanmış her araç belli düzeylerde çeşitli testlere tabi tutulur. Bu testler sonucunda araçların referans aralıkları belirlenir. Devir, tork, yakıt sarfiyatı, yol tutuşu, süspansiyon, çarpışma tepkileri ve ivmelenmelerini analiz eden cihazlarla araçların fiziksel ve performansa yönelik sınırları belirlenir. Ve kullanıcılara bu sınırlara uygun sürüş tarzı ile kullanmaları tavsiye edilir. Eğer araçlar üreticilerin belirlediği referans araladıkların da herhangi bir geliştirme yapmadan kullanılır ise yakıt sarfiyatı da belirli bir oranda artacaktır. Belirlenen yakıt sarfiyatları üretici tavsiyesi dinlendiği takdir de geçerlidir.

Araçlarımızı yüksek performansta kullanmak ama aynı zamanda da yakıt tasarrufu yapmak istiyorsak, kesinlikle Chip Tuning araç modifikasyonlarından aracımıza uygun olan herhangi bir geliştirmeyi uygulamak zorundayızdır. Bu geliştirmeler araçlarımızın yapısını kasmadan ve parçalarına zarar vermeden yüksek performanslarda kullanmamıza olanak verecektir. Satın aldığımız standartların üstünde hızlanma, ivmelenme, yol tutuşu ve kondisyon sahibi olan araçlarımız yaratacağı sürüş keyfi ile sizi mutlu edecek sağladığı yakıt tasarrufu ile de cebinize de katkıda bulunacaktır. İmkânsız gibi görünen bu iki bileşenin bir arada kullanılma durumu Chip tuning uygulamalarını yaptırdığınız andan itibaren hayatınızın gerçeğine dönüşecektir. Yeni alacağınız araçlara da kesinlikle yaptırmak isteyeceğiniz uygulamalardır. Bu uygulamaları ülkemizde en başarılı şekilde kullanıcılara sunan firmaların başında Vitalen Garage gelir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir