İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Performans artışı ve yakıt tasarrufu telaffuz edildiğinde uçuk bir teori gibi gelebilir. Belki birkaç yıl öncesine kadar bu cümleyi kuran biri deli bile farz edilebilirdi. Bir zamanlar imkânsız gibi kabul edilen güç ve tasarruf bir arada olmaz olgusu, hayatımıza elektroniğin ve onun yol göstericisi olan yazılım teknolojilerinin dâhil olması ile baştan aşağı değişti. Araçların sahip olduğu teknolojinin gelişmesi ile beraber kelime haznemizde gelişmeye başladı. Chip Tuning araç yazılımları öğrendiğimiz yeni kavramlardan belki de en başarılısıydı. Yıllardır otomobil yarışlarında sonuna kadar sömürülen bu sektör artık sıradan kullanıcınındı hizmetine sunulmuştu. Arabanız yarış arabası gibi olacak üstelik yakıt tasarrufu da yapacak düşüncesi çok cazipti. En cazip olan tabi ki yakıt tasarrufu kısmıydı. Artık Chip Tuning halkın kahramanıydı.

Sağladığı yakıt tasarrufu ile araçlarımıza zarar veren birçok alternatifi saf dışı bırakan bu yazılımlar. Müşterinin ihtiyaçları ve beklentileri ile doğru orantılı değiştirilebilen, geliştirilebilen kodlamalar olduğu için geniş bir hizmet alanına sahiptir. Sadece hız artışı ve yakıt tasarrufu değil sürüş konforu, güvenlik ve manevra kabiliyetini üst seviyeye taşıyan bu uyarlamalar araca hiçbir zarar vermez. Bu yazılımlar zaten otomotiv üreticileri tarafından kullanılmakta ve otomotiv sektörünü geliştirmektedir. Tek fark üreticiler yasaların sınırlamalarından ötürü bu yazılımları tam performanslı kullanamazlar. Bu durumda sizin araçlarınızın fazla yakıt tüketmesine asla olması gereken performanslara ulaşamamasına neden olur.

Yazılım teknolojileri gelişmeye devam ettiği müddetçe bu sektörde gelişimlerden nasibini ister istemez alacaktır. Gün gelecek bu yazılımlar yasalar tarafından kısırlaştırılmayacak ve tüm üreticiler bu yazılım geliştirmelerini fabrika çıkışı sunacak. Bu durum aklınıza yapılan Chip Tuning uygulamalarının yasa dışı olduğu düşüncesini getirmesin. Bireyler bu yazılımları kullanmakta özgürdür ve yasal herhangi bir yaptırımı yoktur. Bu yasalar sadece üretici firmaları kısıtlar. Firmalar özgürleşene değin yapacağınız tek eylem doğru firmayı seçip doğru güncellemeleri yaptırmanız olacaktır. Vitalen Garage sektör içinde güvenebileceğiniz, ihtiyaçlarınız doğrultusunda size en başarılı yazılımı hazırlayacak uzman kadroya sahip ender firmalardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir