İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Kalkış problemi yaşayan araçlar donanımsal birçok sorunun habercisi olabilir. Bazen de o kadar basit durumlardan bu sorunlar yaşanır ki. Şaşkınlığınıza mani olmazsınız. Aldığınız yakıt kalitesi bile aracınızın çekiş gücünü etkileyen faktörlerdendir. Kullandığınız yağ, periyodik bakımlara verdiğiniz önem ve aracı kullanım şekliniz hepsi direkt olarak aracın çekişin de etkilidir. Siz böylesi sorunların olmadığından emin oldunuz ve hala kalkış ve çekişle ilgili sıkıntılarınız olduğunuz düşünüyorsanız. Aracınıza bazı geliştirmeleri yapma zamanınız gelmiş ve geçiyor anlamına gelebilir. Chip Tuning araç yazılımları aracınızdan beklediğiniz performans artışı ve yakıt tasarrufunu size sunabilecek yegâne seçeneğinizdir. Yakıt tasarrufu istiyor ama performans ta düşmesin diyorsanız chip tuning araç yazılımları tam da aradığınız seçenek olabilir.

Kalkış problemlerini birkaç başlık altında toparlayabiliriz.

  1. Motorun kalkışta gücü kesik kesik veriyor olması.
  2. Motorun kalkışta gerekli gücü üretemiyor olması.
  3. Motorun kalkış esnasında gücü kesmesi.

Motor kalkışta gücü kesik kesik veriyor ise yakıt ve ateşleme ile ilgili sorunlar yaşıyor olabilirsiniz. Motor kalkışta istenilen gücü üretemiyorsa (Burada beklediğiniz güçte çok önemli) ya satın aldığınız araç beklentileriniz karşılayamayacak bir araç yâda aracınızda yakıt ve ateşleme ilgili sorunlar burada da baş gösteriyor. Motorun kalkış esnasın da gücü kesmesi, işte burada size servis yolu gözüküyor. Tüm bu soruları yanıtladınız ve hala kalkışla ilgili tatminsizliğiniz varsa kesinlikle aracınıza donanımsal ve yazılımsal geliştirmeler yaptırmak zorundasınız. İstediğiniz performansa ancak bu geliştirmeleri yaparak ulaşabilirsiniz.

Çok fazla kişinin yorum yapıp bildiğini kastettiği ve sektör içinde yapılan müdahalelerle haddinden fazla insanın mağdur olduğu bu geliştirmeler, yanlış kişilerce yanlış uygulandığında tahmin edilemeyecek hasarlara neden olabilir. Araçların elektronik parçalarına yapılacak müdahaleler yüksek mühendislik bilgisi ve yazılım deneyimi gerektirir. Bu deneyime ve tecrübeye sahip olmayan firma yâda şahısların, araç üzerinde geliştirme yapmaları. Aracın performansını artırmak yerine çok farklı sonuçlara neden olabilir. Vitalen Garage bu geliştirmeler hakkında detaylı ve sağlıklı bilgi alabileceğiniz. Güvenilir ve sağlıklı bir şekilde bu uygulamaları yaptırabileceğiniz ender firmalardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir