İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Gaz tepkisi; aracın gaz pedalına baskı uygulanması ile beraber silindirlerde yanan yakıtın yaratacağı yanmadanoluşan enerjinin momentinin asfalt, araç ve sürücü üzerindeki hissedilir etkilerinin tümüdür. Gaz tepkisi silindirin yapısı, ateşleme birimlerinin çalışma prensibi ve tekerlere aktarılan gücün momenti ile kontrol edilebilir. Yeni nesil araçlarda bu kontrollerin nerdeyse tamamını elektronik devreler üstlendiğinden ötürü, uygulanılacak olan Chip Tuning araç yazılımı gaz tepkisinde artış ve tutarlılık aynı zamanda yakıt tasarrufu sağlayacaktır. Chip Tuning araç yazılımı uygulandıktan sonra algılayacağınız farklılıklar ile gaz tepkisi nedir, önemi nedir sorusunu daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Ve elde edeceğiniz yakıt tasarrufu sizi daha fazla mutlu edecektir.
Gaz tepkimesi aracın ürettiği tork ile doğru orantılıdır. Elektronik uygulamalar olmadan önce silindir yapısında yapılan değişikliklerle elde edilen tork artırılmaya çalışılıyordu. Fakat ne kadar donanımsal eklenti yapılırsa yapılsın asla istenilen başarı ve oranlar elde edilemiyordu. Otomotiv sektörü belli bir süre bu kısır döngü içinde bocaladı. Gaz tepkisinin tork artışı ile doğru orantılı olduğu biliniyor. Ama silindir sayısı ne kadar artırırlarsa aratılırsın yapısı ne kadar değişilirse değişsin yüksek performanslar elde edilemiyordu. Bilgisayarların hayatımıza dâhil olduğu gün bu aşılmaz duvar sanki bir anda yıkılıp yerle bir oldu. Aşılmaz denilen sınırlar aşılmaya başlanmış, otomotiv sektörü hızlı bir yükseliş içine girmiştir.
İşte bu yükselişe neden olan en önemli faktörlerden biri gelişip, Chip Tuning teknolojisini var etmiştir. Birçok otomotiv üreticisi bu teknolojiyi araçlarına uygulayarak müşterilerinin memnuniyetini maksimum seviyelere taşımıştır. Vitalen Garege ‘da bu beklentiyi karşılamak adına kurulmuş. Uzaman ekibi ve tecrübesi ile sektör içinde müşterilerine kaliteli güvenilir hizmet verme kaygısını taşıyan bir firmadır. Müşteri talepleri ve uzman çalışanlarının elde ettiği analizler harmanlanarak düşük yakıt tüketen performansı yüksek araçlar var etmeyi hedefleyen Vitalen Garage, yaptığı başarılı işler ile sektör içinde hak edilmiş bir saygınlık kazanmıştır. Güncel teknolojileri takip eden ve araçlar için en iyi yazılımları geliştirme çabası içinde siz müşterilerine güvenli yolculuklar vaat etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir