İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Chip Tuning uygulamaları hayatımıza tamamı ile araç sahiplerinin yakıt tasarrufu yapmak için girdikleriarayışın bir sonucudur. Zaman içinde insanların Chip Tuning mantığını anlaması ile beraber bu uygulamayı sadece yakıt tasarrufu yapmak değil araçlarını geliştirmek içinde kullanabilecekleri bir uygulama olarak talep etmeye başlamışlardır. İnsanların bilgisizliği sadece kullanıcı ile sınırlı değildi birçok otomotiv firması ve tamir desteği veren firmada bu konu hakkında bilgisizdi. Önceleri yurt dışında bu konu hakkında eğitim almış birkaç firma ve kişinin hizmet vermeye çalıştığı bu sektör. Hiçbir uzmanlığı ve bilgisi olmayan uygulayıcılardan ötürü aşırı zarar görmüştür. Müşterilerine verdikleri zarardan ötürü kısa bir sürede olsa bu sektör toplumun güvenine dair aşırı kan kaybetmiş. Toplum tarafından bu uygulamalar dolandırıcılık ve sahtekârlık olarak addedilmiştir.
Sektöre gerçekten konusunda uzman insanların ve firmaların dâhil olmaya başlaması ile beraber sektör kaybettiği kanı ve güveni kazanmaya başlamıştı. Buna rağmen hala eski zihniyet ile gelişime açık olmayan birkaç kaportacı ve mekanikerin bu sektöre dâhil olma girişimi insanların, hangi firma güvenilir, evet bu uygulamalar başarılı ve gerekli ama kime yaptıracağız karmaşasına neden olmuştur. Bilmeniz gereken birkaç temel mantığı kavramanızla beraber doğru uygulayıcı keşfetmeniz çokta zor değildir. Bunları birkaç başlık altında toplayabiliriz,
Uygulayıcının referansları var mı?
Daha önce ne gibi projeler hazırlamışlar?
Daha önce modifikasyonu yapılan araçlar ile ilgili bilgi ve doküman,
Uygulayıcı personel konusunda nasıl eğitimler almış uzmanlığı hangi safhada,
Uygulayıcının kullandığı materyaller ve parçalar ne kadar kaliteli,
Uygulayıcı ile çalışan müşterilerin kaçı memnun,
Vb başlılar altında dikkat etmeniz gereken hususlar çoğaltılabilir.
Örnek vermek gerekecek olursa ülkemizde faaliyet göstermekte olan Vitalen Garage bu sektörde yukarıda saydığımız kriterlere sahip birkaç güvenilir firmadan biridir. Gerçekten başarılı projelerde yer almış, yaptığı işler ve Chip Tuning uygulamaları ile pazarda haklı bir saygınlık kazanmış yüksek standartlarda bir firmadır. Birçok modifikasyon konusunda deneyim ve bilgi sahibisizin için biçilmiş kaftan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir