İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Chip Tuning uygulamaları araçların yapılarını geliştirmek ve yakıt tasarrufu sağlamak için geliştirilmiş tekniklerden ibarettir. Bu teknikler ilk başlarda çok fazla bilinmemesine rağmen sektör içinde yapılan başarılı projeler ile sağladığı yakıt tasarrufu ve performans artışıyla halk tarafından merak edilen ve birçok kullanıcı tarafından uygulanan geliştirmelere dönüşmüştür. Chip Tuning uygulamaları ilk başlarda yapılan başarısız girişimlerin ve başarısız uygulayıcıların projelerinden ötürü kısa bir sürede olsa itibar kaybetmiş ama sektöre dâhil olan başarılı ve uzaman firmalarla beraber tekrar güvenilirliğini kazanmıştır. Zaman içinde bu firmaların ve uzmanların artışı ile hak ettiği yere kavuşacaktır. O güne değin yapılan her başarılı proje Chip Tuning için itibar olacaktır.
Chip tuning otomotiv sektörü hayatımıza dâhil olduğundan bu yana kullanılmaktadır. Otomotiv firmaları sahip olduğu deneyim, bilgi, beceri ve teknikleri sır gibi sakladıklarından ötürü bu teknolojiler genele hitap eder bir hal alamamıştır. Firmalar yarışlar için tasarladıkları arabalarda çok ama çok uzun yıllardır bu teknikleri ve teknolojileri kullanmaktadırlar. Bu mantıkla olaya yaklaşacak olursak. Üreticiler araçlarını yüksek performanslara taşımak için bu teknikleri kullanıyor ve araçları zarar görmüyorsa. Biz bu geliştirmeleri kendi bireysel araçlarımıza ve aile arabalarımıza uyarlarsak zarar görür mü? Tabi ki görmez. Gönül rahatlığı ile bu uygulamaları yaptırabilirsiniz.
Otomotiv üreticileri madem bu teknolojiye ve bilgiye sahip neden bu geliştirmeleri araçlarımıza uygulamıyorlar? Sebep; araç firmaları şirket politikaları gereği üretim maliyetlerini düşürmek için bu uygulamalardan kaçınıyorlar. Araçlara yapılacak en ufak bir geliştirme milyonlarca dolar ile ölçüleceği için, bu durumda ulaşabilecekleri müşteri sayısı düşeceğinden ötürü yapmadılar, yapmazlar ve yapmayacaklardır. Yasal düzenlemeler de üreticileri destekleyen yönde geliştiği müddetçe; yüksek performanslı araçlar üreticiler tarafından sadece yarışlar için hazırlanacaktır. Chip Tuning uygulamaları ve uygulayıcıları bu ihtiyacı tespit edip böylesi bir Pazar istihdam etmişlerdir. Bu pazar içinde de en çok söz ve itibar sahibi firmalardan en başında Vitalen Garage gelir. Vitalen Garage sektöre girdiği tarihten itibaren başarılı projeleriyle sürekli kendinden söz ettirmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir