İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Söz konusu küresel bir yakıt tasarrufu mantığı ise, otomotiv üreticilerinin düşük motor kapasitesi ve silindir seviyeleri ufak olan araçlar üretmesi ile sağlanabilir ya da teknolojisi yüksek araçlar tasarlayarak neden olunan yakıt kaybını minimuma indirgeyerek sağlanabilir. Görünüş itibarı ile çok uzun bir süre böylesi müdahaleler hayatımıza dâhil olamayacak gibi görünüyor. Bu yüzden araç kullanıcıları kendi araçlarında yakıt tasarrufu sağlayabilmek için Chip Tuning uygulamalarından yardım alıyorlar. Chip Tuning geliştirmeleri de çoğu zaman bu beklentiyi memnuniyet yaratacak şekillerde karşılıyor.

Yakıt sarfiyatını düşürmek için birçok teknolojik gelişme ve metot var ise üreticiler bize sattıkları otomobillerde neden bu yöntemleri kullanmıyor? Cevabı çok yalın ve basit! Üreticiler bu uygulamaları araçlarına entegre edecek olurlarsa satış fiyatları otomatikman yükselecek bu durum da doğrudan satışlara yansıyacaktır. Artık alt segment ve orta segment diye bir kategori kalmayacak bu standartlarla üretilen araçların tamamı yüksek performansa sahip üst segment araçlara dönüşecektir. Bu durumda şimdiki Ferrari fiyatına Dacia marka bir araç alacağımız anlamına gelir. Böylesi bir durum sektörü felç edebilir. Üreticiler bunu göze alamadıkları için sektörde birkaç tane üst segment araç üreten firma onlarca da alt ve orta segment araç üreten firma vardır. Küresel sosyoekonomik yapı göz önünde bulundurulduğunda daha uzun bir süre bu kavramlar değişmeyecektir. Olaya gelir seviyesi dağılımı mantığı ile bakacak olursak üst segment araç satın alabilecek finansal güce sahip insanların sayısı nerdeyse bir elin parmaklarını geçecek kadar azdır.

Şartlar ve koşullar böyle olunca araçlarımızda yakıt tasarrufuna yönelik ya da performans arttırmaya yönelik yaptıracağımız herhangi bir geliştirme sadece Chip Tuning hizmeti veren firmaların sayesinde olabilecektir. Gerçekten başarılı ve mühendislik bakımından üst düzey olan uygulamaların ardından aracınızda gözle görülür bir yakıt tasarrufu fark edeceksinizdir. Önceki sarfiyatın çok düşük seviyeye çekilmesi ile beraber aracınızın sahip olduğu gücün eksilmeyip artmış olması da ayrı bir memnuniyet yaratacaktır. Vitalen Garage araç yakıt sarfiyatınızı olabildiğince düşürecek uygulamaları ile siz müşterilerine hizmet vermektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir