İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Araçların aşırı hızdan ötürü yaptığı kazalar ve ölümler söz konusu olunca, aşırı hız tutkusu çok tehlikeli ve zararlı bir hal alabilir. Fakat hız tehlikeli olduğu kadar, hayat kurtaracak bir faktöre de dönüşebilir. İhtiyaç duyulduğunda gereken hızlanma sağlanmazsa, bu durumda istenmeyen kazalara neden olabilir. Aracın motoru üretmesi gereken gücü gerekli olduğu anda gerekli miktarda üretemez ise başlanılmış olan manevra sonlandırılamadan kaza ile sonuçlanabilir. Belki genele yayılmış bir hız ve aşırı sürat zararlı olabilir ama aracın seri manevralar yapmasını sağlayacak güç hayat kurtarıcıdır. Chip Tuning araç yazılımları ile ihtiyaç duyduğunuz anlık hızlanmayı elde edebilirsiniz. Üstelik Chip Tuning yakıt tasarrufu da sağlayabilirsiniz. Tabi ki yakıt tasarrufu sizin için önemli ise.

Mekanik dönemlerde hızlanma sadece aracın çalışan parçaları ve motoru üzerindeki uyarlamalarla sağlanabiliyordu. Ama teknolojinin gelişmesi ile beraber. Araçlarımıza elektronik devreler dâhil oldu. Bu elektronik devreler çalışmak için bir yazılıma ihtiyaç duyuyordu. Yazılım sektörü, üreticilerin ve talepleri ile doğru orantılı yazılımlar hazırladılar. Artık mekanik parçaların manuel olarak yaptığı ayarlamaları, elektronik devreler ve o devrelere yön veren yazılımlar kontrol ediyordu. Ve yazılımlarda yapılan değişiklikler aracın performansını doğrudan etkilemeye başlamıştı. Bu yazılımların en çok geliştirdiği sektör yarış sektörü olmuştur. Bir zamanlar belirli sınırların ve hızların üstüne çıkmayan araçlar, artık hayal bile edilemeyecek hızlara ulaşmıştır.

Tabi ki böylesi bir gelişme sadece yarış sektörü ile sınırlı kalmamalıydı. Müşteri beklentileri ile doğru orantılı birçok geliştirme bireysel müşterilerin araçlarına istihdam edilmiştir. Kimi zaman zaman yakıt tasarrufu kimi zaman hız artışı için yapılan bu uygulamalar. Sağladığı performans artışı ile müşterilerde fazlası ile memnuniyet yaratmıştır. Hem araçların sahip olduğu sürüş konforu artmış hem de yakıt tasarrufu sağlanmıştır. Sadece tek bir durum sıkıntı yaratan boyutlara gelmiştir. Çok fazla kişi bu sektöre yönelmiş, gerekli bilgi birikimine sahip olmadan yaptığı müdahalelerle kullanıcılara zarar vermiştir. Sadece Vitalen Garage tarzı firmalar gerçekten müşteri memnuniyetine odaklanmış profesyonelliği ile güvenli başarılı işler yapmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir