İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Araçların zorlanmalarının nedeni, yaşanılan olası bir arızadan ötürü ise tabi ki bu zorlanma ister istemez aracın ömrünü kısaltacaktır. Araç zorlanması kapasiteyi ve performansı zorlamak mantığı ile kullanılıyorsa, doğru müdahalelerle araçları zorlaşmak araçların ömrünü kısaltmak yerine uzun süre yüksek performanslı arıza vermeden kullanmamızı sağlar. Chip Tuning uygulamaları aracınızın ömrünü kısaltmadan zarar veremeden yüksek performanslarda kullanmanızı sağlar. Aynı zamanda yakıt tasarrufu yapmanıza da olanak verir. Chip Tuning uygulamaları sayesinde hem aracınız rahat bir nefes alır hem de yaptığınız yakıt tasarrufu sayesinde cebiniz rahat nefes alır. Böylesi bir sektör kullanıcılara sağladıkları ile daha popüler bir hale gelecektir.

Birçok kişi araçlarının gerçek performansını bilmeden ya da o performansla asla yüzleşmeden aracını kullanır satar. Ya da yanlış uygulamalardan ötürü gereksiz ve mantıksız zorlamalardan dolayı sanayilerden ve yetkili servislerden çıkmaz. Araç kullanıcılarının dikkat etmesi gereken hususlar; kullandıkları aracın fabrika standartları içindeki sınırlarını bilip ya bu standartları aşmamaya çalışmaktır ya da bu standartları başarılı geliştirmelerle artırarak yüksek performansın tadını çıkarmaktır. Doğru uygulama ile tüm araçlar bir yarış arabası performansına ulaşabilir. Yarışlarda izlediğimiz araçlarda aslında kullandığımız araçların geliştirilmiş bir versiyonlarıdır. Bir başka gezegene ait uzaylı teknolojisiyle imal edilmiş araçlar değillerdir. Bu zihniyetle bakacak olursak araçlarımızda yapacağımız herhangi bir modifikasyon araçlarımıza zarar verip ömürlerini kısaltmaz düşüncesine varabiliriz.

Araçları sınırları dışında kullanmak sadece belli başlı geliştirmeleri yaptığımız takdirde mümkündür. Bu geliştirmeleri yapmadan araçların sınırlarını ve belirlenen standartları aşmak küçük çaplı olduğu kadar büyük çaplı zararlara da neden olabilir. Öylesi durumlar var edersiniz ki motoru yakma, baskı balata deformasyonu, şanzıman ve diferansiyel arızaları gibi durumlara neden olabilirsiniz. Böylesi durumlarla karşılaşmamak için amatör bilgi birikimi ile profesyonel girişimlerde bulunmamalısınızdır. Yaptırmayı düşündüğünüz geliştirmeleri de herhangi alelade bir köşe başı atölyede yaptıramazsınız. Geliştirmeleri yaptıracağınız firma ya da şahıs kesinlikle konusunda uzman ya da uzaman personel sahibi olmalıdır. Vitalen Garage ihtiyaç duyduğunuz uzmanlığa ve uzman personel sahip ender firmalardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir