İrtibat : +90 312 385 99 55
Çalışma Zamanı : Ptesi - Ctesi 09:00 - 19:00

Chip Tuning uygulamaları uzaman firma ve mühendisler tarafından her araca ayrı ayrı yapılan incelme ve analizler sonucuelde edilen veriler doğrultusunda yapılır ise aracın alt ve üst sınırları doğru tespit edilir ise araca zarar değil fayda sağlar. Her araca uygun parça ve yazılım tasarlanırsa, araçların performansı da artar yakıt tasarrufu yapmaya da olanak sağlanır. Chip Tuning uygulamaları araçların tasarımları ile zıt mühendisliğe sahip olur ise ne yakıt tasarrufu nede performans artışı sağlayamazsınız. Yapmanız gereken uzman bir firmaya ve uzaman uygulayıcılara danışarak aracınız için en uygun geliştirmeyi tespit etmelerini istemektir.

Her aracın benzer özellikleri olduğu gibi yapısal bazı farklılıkları da vardır. Geliştirme uygulayıcıları tarafından aracınızın ihtiyaçları ve kapasiteleri doğru analiz edilemez ise faydadan daha çok zarar vereceği unutulmamalıdır. Peki, araçlarımıza modifikasyon yaptırmadan önce tespit edilmesi gereken başlıca parametreler nelerdir.

  • Aracımızın motor yapısı,
  • Aracımızın şasi ve kaporta yapısı,
  • Aracımızın şanzıman ve diferansiyel yapısı,
  • Aracımızın aero dinamik yapısı,
  • Aracımızın aktarma organları ve haraketli parçaları,
  • Aracımızın ateşleme ve tahliye yapısı,
  • Aracımızın fabrika standartları içinde belirlenmiş devir ve tork aralıkları, vb.

Bu parametreler doğru analiz edilir ise aracınız için en faydalı geliştirmeyi yaptırmanız kaçınılmaz olacaktır. Göz ardı edeceğini her bileşen uygulamalardan elde edeceğiniz faydayı kesinlikle düşürecektir. Bu yüzden bu parametreler göz ardı edilmeden itina ile incelenmelidir.

Sizin bu konular hakkında uzmanlığınızın olması düşük bir ihtimal olacağı için. Bu konularda uzaman biri ya da firma ile irtibata geçmeniz kendi başınıza yapacağınız tüm müdahalelerden daha sağlıklı olacaktır. Çok fazla güvenilir firmanın olmadığı sektörde doğru uygulayıcı bireysel araştırmalarınız ve uygulamacı ile yapacağınız mütalaalar sonun da kararlaştırabilirsiniz. Uygulamacı seçerken dikkat etmeniz gereken başlıca husus; uygulayıcının Chip Tuning sektörü hakkında uzmanlaşmış olması ya da uzaman ekibe sahip olması olmalıdır. Vitalen Garage araç modifikasyonları konusunda çok fazla tecrübe sahibi ve gelişime açık yapısıyla başarılı uygulayıcılardandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir